Poprawa wyglądu ust

Każdego charakteryzuje inny kształt i wielkość ust. W przypadku, gdy usta wydają się nam być zbyt małe lub o niesymetrycznym kształcie, można to łatwo skorygować za pomocą kwasu hialuronowego. Jest on całkowicie bezpiecznym wypełniaczem, z uwagi na swoje silne właściwości łączenia się z cząsteczkami wody. Przez to usta stają się pełniejsze i bardziej kształtne. Należy zaznaczyć, że wielkość i kształt ust zależeć będzie od ilości aplikowanego materiału. Stąd nie należy się obawiać nienaturalnego efektu powiększenia, ponieważ specjalista dobierze odpowiednią ilość preparatu wraz z dostosowaniem go do pożądanego kształtu i wielkości.


Zaraz po zabiegu usta będą zaczerwienione i większe niż po upływie określonego czasu – pierwsze, duże powiększenie to efekt wkłuć i delikatnej opuchlizny. Z uwagi na delikatny, mocno ukrwiony obszar, jakim są wargi, po zabiegu mogą pojawić się siniaki, które znikają samoistnie po kilku dniach. W późniejszych krokach ważne jest dbanie o optymalne nawodnienie organizmu, tak aby jak najdłużej cieszyć się z wyglądu pełnych ust. Warto pamiętać o piciu odpowiedniej ilości wody oraz stosowaniu pomadek nawilżających i ochronnych, które będą również chronić przed wpływem promieniowana UV.


Kwasu hialuronowego można użyć też do poprawy symetrii ust, czyli na przykład nierówności w proporcjach między górną a dolną wargą czy wyżej i niżej położonych kącików ust. Asymetria ust jest najczęściej uwarunkowana genetycznie, stąd widać ją już od najmłodszych lat. Może się również pojawić na skutek przebytych chorób, urazów czy nieprawidłowej aplikacji kwasu hialuronowego. Ostatnia z przyczyn może wydarzyć się wtedy, gdy osoba przeprowadzająca zabieg z wykorzystaniem HA zaaplikowała go w nieodpowiednie miejsce, nie zdezynfekowała używanych przyrządów czy nie wyposażyła się w środki ochrony indywidualnej (np. rękawiczki). Jeśli zabiegowiec nie dba o odpowiedni przebieg terapii, bardzo możliwe, że niezbędna będzie korekta przez innego specjalistę.


W zależności od preferencji, będzie mógł skorygować asymetrię metodą chirurgiczną (bardziej inwazyjna i trwalsza) lub zabiegową, z ponownym wykorzystaniem bezpiecznego kwasu hialuronowego (który wchłonie się po upływie określonego czasu).