Makijaż permanentny jest zabiegiem makijażu półtrwałego który pozwala na podkreślenie naszej urody. Zabieg przeprowadza się w celu podkreślenia brwi oraz ust dzięki czemu możemy nasycić ich kolor, wyrównać asymetrię czy zwiększyć nasycenie koloru. Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu oraz wszystkich możliwych przeciwskazań możemy przystąpić do jego wykonania. Pigmentacja może być wykonywana w celach zarówno kosmetycznych oraz medycznych.
Procedura zabiegowa polega implantacji pigmentu w skórę na odpowiedniej głębokości przy użyciu jednorazowego w pełni jałowego kartridża. Pigment dobierany jest indywidualnie do każdej osoby po obejrzeniu skóry. Zabieg poprzedzony jest zawsze rysunkiem wstępnym w celu ustalenia dokładnego kształtu oraz miejsce zostaje znieczulone kremem relaksacyjnym w celu zwiększenia komfortu pacjenta.
W zabiegu wykorzystywane jest zarówno znieczulenie pierwotne które nakładamy na nieprzerwaną ciągłość skóry oraz wtórne jeżeli mamy do czynienia z mniejszym progiem bólowym. Po zabiegu pacjent otrzymuje wszystkie niezbędne informacje w celu pielęgnacji oraz gojenia miejsca zabiegowego. Całość składa się z dwóch wizyt które konieczne są aby osiągnąć prawidłowy efekt zabiegowy – pierwsza pigmentacja, następnie po ok. 6-8 tygodniach wykonujemy dopigmentowanie które jest konieczne w celu osiągnięcia pełnego efektu.
Zabiega trwa około 2,5 godziny. Stabilizacja osadzonego pigmentu trwa około kilka tygodni dlatego efekt zabiegowy widoczny jest dopiero po pełnym wygojeniu skóry. Skóra poddana zabiegowi ma intensywne zabarwienie, w trakcie gojenia ulega złuszczeniu w wyniku czego ulega delikatnemu rozjaśnieniu. Wraz z upływem czasu prawidłowo wykonany makijaż jaśnieje dlatego trzeba go odświeżyć. Brwi średnio co 1,5 roku, usta co 2-3 lata.
W przypadku pigmentacji naprawczych, skór problematycznych czy skór po chemioterapiach oraz radioterapiach mogą być konieczne dodatkowe dopigmentowania, które konsultowane są odpowiednio wcześniej.
W przypadku pacjentów onkologicznych przed leczeniem możliwe jest wykonanie pigmentacji zachowawczej. Warunkiem koniecznym jest zgoda lekarza prowadzącego – Onkologa czy Immunologa.
Ceny obejmują zabieg + korektę.