Botox

Zabiegi toksyną botulinową pozwalają na eliminację zarówno niewielkich zmarszczek mimicznych, jak i głębokich bruzd. Co więcej, umożliwiają spowolnienie postępującego procesu starzenia się skóry i zapobiegają powstawaniu nowych zmarszczek. Wypełnienie zagłębień skórnych botoksem jest w pełni bezpiecznym zabiegiem o wysokiej skuteczności i długotrwałymi efektami. Stąd tak duża popularność tej procedury wśród klientów chcących przywrócić i utrzymać młodzieńczy wygląd twarzy.

czytaj więcej

Czym jest botox?
Toksyna botulinowa to toksyna biologiczna, którą wytwarza beztlenowa pałeczka bakterii Clostridium botulinum. Jej działanie opiera się na hamowaniu transmisji bodźców z nerwów do mięśni twarzy. Szczególnie istotną właściwością botoksu przy zabiegach z dziedziny medycyny estetycznej jest to, że działa tylko w obrębie mięśnia, do którego został podany. Dzięki temu nie pozbywamy się mimiki i wyrazu twarzy, a jedynie zmarszczek i bruzd, które pojawiły się na drodze procesu starzenia się. Działanie substancji obserwuje się z opóźnieniem, a pełen powrót funkcji zakończeń nerwowo-mięśniowych następuje po pół roku. Poza niwelowaniem powyżej wskazanych defektów, toksyna botulinowa znajduje zastosowanie w leczeniu zaburzeń neurologicznych, zeza czy bólów głowy.


Zabieg
Preparat zawierający toksynę botulinową aplikuje się bezpośrednio w miejsca występowania zmarszczek lub bruzd. Wstrzyknięty za pomocą jednorazowej strzykawki i cienkiej igły botoks, hamuje działanie połączeń nerwowych i mięśniowych, przez co następuje likwidacja wgłębień skórnych. Efekt zabiegu jest widoczny już po kilku dniach lub maksymalnie po dwóch tygodniach. Do zabiegu nie jest wymagana aplikacja znieczulenia, gdyż bolesność samego zabiegu ocenia się jako bardzo małą. Po upływie sześciu miesięcy można powtórzyć zabieg w celu utrzymania wyglądu młodzieńczej twarzy. Dodatkowo w gabinecie otrzymasz cenne rady i wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry, która umożliwi jak najdłuższe cieszenie się skórą bez zmarszczek.


Przed każdym zabiegiem przeprowadzany jest dokładny wywiad, na podstawie którego można ustalić brak przeciwwskazań. Po oczyszczeniu skóry i (opcjonalnie) aplikacji znieczulenia, następuje wstrzyknięcie preparatu zabiegowego. Iniekcje są płytkie, dlatego po zabiegu nie pozostają siniaki. Cały zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, co jest uzależnione od wielkości obszaru zabiegowego.


Obszary zabiegowe
Preparaty z toksyną botulinową szczególnie dobrze sprawdzają się w obszarach:

 • lwiej zmarszczki,
 • kurzych łapek,
 • poziomych linii czoła,
 • linii śmiechu pomiędzy oczami,
 • linii szyi.

Obecnie zabiegowi poddają się nie tylko osoby ze skórą dojrzałą, u których widoczne są oznaki starzenia się, ale również osoby młodsze, którym zależy na utrzymaniu napiętej skóry twarzy. W sytuacji, gdy nie ma wielu widocznych zmarszczek, można zastosować rozcieńczony roztwór toksyny (tzw. baby botox) lub mniejszą jej ilość. Nie ma przeciwwskazań dotyczących płci – zabieg jest bezpieczny zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.


Efekty

Po zabiegu Twoja twarz odzyska młody i zdrowy wygląd. Zaobserwujesz u siebie:

 • wygładzenie zmarszczek mimicznych,
 • wzrost napięcia i jędrności skóry,
 • zahamowanie procesu powstawania nowych zmarszczek,
 • ogólna poprawa kondycji cery.

Przeciwwskazania
Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby, których dotyczą poniższe punkty:

 • nadwrażliwość na toksynę botulinową,
 • alergie, rany lub aktywne infekcje w miejscu zabiegu,
 • ciąża i laktacja,
 • przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych,
 • choroby układu nerwowego.

zwiń