Brukowana broda

Wgłębienia na czubku brody czy efekt skórki pomarańczy dotyka dużej części pacjentów. Z uwagi na to, że wystąpienie tych oznak zmienia wyraz twarzy na mniej przyjemnie wyglądający, wiele osób chce jak najszybciej pozbyć się tego defektu. Najczęściej brukowana broda pojawia się u osób, u których występuje żywa mimika a mięśnie w obszarze brody intensywnie pracują.


Przez to, skóra traci tam elastyczność i jędrność, a konsekwencją stają się zmarszczenia trudne do zniwelowania przy użyciu ogólnodostępnych kosmetyków. Czasami można wcześniej zauważyć u siebie tendencję do powstania brukowanej brody, chociażby w sytuacji mówienia (zaobserwuj, czy na brodzie formują się wgłębienia, kiedy poruszasz żuchwą). Dla wielu osób jest to defekt, który przeszkadza im w swobodnym komunikowaniu się z uwagi na to, że stale myślą o powstających wgłębieniach.


Na szczęście w gabinetach specjalistycznych można skorzystać z zabiegu toksyną botulinową lub kwasem hialuronowym i całkowicie pozbyć się problemu. W utrzymaniu efektu pomoże Ci stosowanie kremów nawilżających, masaże twarzy z uwzględnieniem brody a także ograniczenie przyjmowania używek, które potęgują powstawanie zmarszczeń skóry.