Cellulit

Błędne jest powszechne przekonanie, że cellulit dotyczy tylko osób z nadwagą czy otyłością. U każdej osoby z nagromadzeniem się wody czy nieprawidłowościami w lokalizacji tkanki tłuszczowej można zaobserwować specyficzne fałdy i grudki.
Najczęściej pojawiają się one w okolicach ud, pośladków, bioder czy brzucha. Można wskazać na dwa rodzaje cellulitu. Pierwszy z nich, tłuszczowy (miękki), jest powszechny u pacjentów z ograniczoną aktywnością fizyczną, co powoduje wzrost ilości komórek tłuszczowych. Rozrośnięte komórki tłuszczowe uciskają naczynka i hamują proces wydalania toksyn z organizmu.


Drugi rodzaj cellulitu, to cellulit wodny (twardy), powstający na skutek dysfunkcji wydalania wody i toksyn, które w końcu zalegają w tkance. Chociaż cellulit nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, jest przyczyną kompleksów i obniżonego samopoczucia. Dlatego, aby przywrócić skórze pożądany wygląd, zaleca się przeprowadzenie takich zabiegów, jak: HIFU, lipoliza, dermomasaż, RF mikroigłowy, karboksyterapia czy liposukcja.


Wsparcie w profilaktyce czy utrzymaniu efektu po zabiegach umożliwia stosowanie peelingów, kosmetyków nawilżających i o działaniu antycellulitowym a także masowanie miejsc narażonych na powstanie cellulitu.