Fibryna komórkowa i strukturalna

 
Fibryna komórkowa i strukturalna
 
Fibryna komórkowa i strukturalna

 

Bogatopłytkową fibrynę komórkową i strukturalną uzyskuje się z krwi pacjenta. Trombocyty wykorzystywane są m.in. w terapii Plasma Complex.


 
czytaj więcej

Fibryna komórkowa (I-PRF) stanowi mieszankę komórek macierzystych, czynników wzrostu i białych krwinek. Składniki te przyczyniają się do biorewitalizacji i regeneracji skóry. Aktywują się w sytuacji uszkodzenia naczynia krwionośnego, pobudzając komórki do ich zasklepiania i leczenia.


Fibryna strukturalna (S-PRF), jak nazwa wskazuje, tworzy podstawę struktury, o którą mogą oprzeć się nowe komórki i inne elementy krwi (np. czynniki wzrostu, białe krwinki itp.). Przez jej obecność wywoływany jest długotrwały proces uwalniania wyżej wskazanych komórek, co w konsekwencji skutkuje biologiczną rekonstrukcją uszkodzonych lub osłabionych tkanek.


Rezultaty
Przez przebieg procesów stymulacji i regeneracji, skóra staje się bardziej napięta, jędrna oraz rozświetlona. Koloryt cery zostaje wyrównany a zmarszczki znacząco zniwelowane. Obserwuje się również wygładzenie skóry w miejscach dotkniętych rozstępami czy cellulitem.


zwiń