Karboksyterapia

Karboksyterapia to zatwierdzona przez FDA terapia z zastosowaniem dwutlenku węgla, stanowiąca istotny przełom w medycynie estetycznej ze względu na szeroki wachlarz zastosowań i dużą skuteczność. Warto zaznaczyć, że jest to jednocześnie metoda bezpieczna, mało inwazyjna oraz o potwierdzonej klinicznie skuteczności.
Może być stosowana w odmładzaniu skóry, walce z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem. Można ją łączyć z mezoterapią z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego czy peptydów. Sam zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu medycznego certyfikowanego dwutlenku węgla. Urządzenie zostało zaprojektowane oraz wykonane w Polsce.


Co to jest karboksyterapia?

Jest to zabieg, który polega na śródskórnym i podskórnym wprowadzaniu medycznego dwutlenku węgla „Laparos”. Zapewne zastanawiacie się czy jest to bezpieczne? Naturalnie! Medyczny, certyfikowany dwutlenek węgla, który wykorzystywany jest w naszym urządzeniu, jest całkowicie bezpieczny, ponieważ zdobywamy go z zaufanego źródła. Ponadto dwutlenek węgla stosowany był już w latach 30. w medycynie, do leczenia chorób układu krążenia. Wtedy także lekarze odkryli, że ma cudowne właściwości oraz poprawia wygląd skóry. Od tamtej pory zaczęto badać i odkrywać. Odkrywać na tyle, że obecnie używa się tego gazu do redukcji bardzo wielu problemów skórnych.


Jak dokładnie działa?

Należy wiedzieć, że dwutlenek węgla ma niezwykłą zdolność rozszerzania naczyń krwionośnych. Po wstrzyknięciu gazu w miejsce zabiegu, rozszerzają się więc małe, tętnicze naczynka. Zwiększa się przepływ krwi bogatej w tlen i składniki odżywcze. Rekcją skóry na iniekcję jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny. „Remodeling” skóry rozpoczyna się już od pierwszego zabiegu. Włókna kolagenowe ulegają kurczeniu, poprawia się stan skóry. Wzmaga się mikrokrążenie, następuje odbudowa i odżywienie komórek.

ETAP I
Natychmiastowe rozszerzenie naczyń krwionośnych i wzrost przepływu krwi (na skórze pojawia się rumień otaczający miejsce wkłucia)

ETAP II
Szybkie uwalnianie atomów tlenu z hemoglobiny do miejsca o zwiększonym stężeniu dwutlenku węgla

ETAP III
Przyłączenie dwutlenku węgla do hemoglobiny. Rozkład dwutlenku węgla zapewnia anhydraza węglanowa do kationów wodoru i jonów

JEDYNE POLSKIE CERTYFIKOWANE URZĄDZENIE! CERTYFIKAT MEDYCZNY KLASA IIb!
Carboxytherapy Medika to certyfikowane urządzenie, które do pracy wykorzystuje medyczny dwutlenek węgla LAPAROS. Gaz ten charakteryzuje unikalna sterylność oraz czystość na poziomie 99,5%

System AFC - Automatic Flow Control
Automatyczny system kontroli przepływ gazu umożliwia precyzyjną regulację dwutlenku węgla w zakresie 40 cc do 200 cc

System AAV – Automatic Air Venting
Automatyczny system odpowietrzania urządzenia - całkowite pozbycie się powietrza z układu urządzenia daje nam gwarancję nie wystąpienia komplikacji pozabiegowych

System PGH – Precise Gas Heating
System podgrzewania gazu od 20°C do 50°C system znacząco zmniejsza odczucie bólowe podczas wykonywanego zabiegu

System GPC – Gas Pressure Control
System elektronicznej kontroli ciśnienia gazu oraz zastosowanie certyfikowanego medycznego reduktora CO2 (reduktor bezobsługowy)

Korzyści:

 1. Urządzenie zdobyło główną nagrodę w prestiżowym konkursie Inspiracje Roku 2017
 2. Procesor nieustannie kontrolujący ciśnienie robocze gazu
 3. Automatyczny system kontroli przepływu gazu
 4. Wyraźna sygnalizacja w razie zatrzymania przepływu gazu;
 5. Regulowany przepływ gazu od 40 cc/min. do 200 cc/min.;
 6. Regulowana doza gazu od 5 cc do 5 000 cc;
 7. Dokładność podawania dawki +/- 2 cc/min.
 8. Innowacyjny system podgrzewania gazu. Gaz podgrzewany jest w urządzeniu tuż przed przedostaniem się do wężyka i igły, co powoduje, że zachowuje odpowiednią temperaturę (nie wystudza się), tak by znacząco zmniejszyć odczucia pacjentów podczas zabiegu
 9. System kontroli temperatury gazu. Zakres regulacji temperatury gazu od 20°C do 50°C
 10. Zawór bezpieczeństwa
 11. System odpowietrzający, wężyk infuzyjny oraz igła - 100% zabezpieczenie przed przypadkowym podaniem powietrza
 12. Automatyczny system odprowadzający układ z powietrza przy każdorazowym włączeniu urządzenia
 13. Bezobsługowy reduktor medyczny
 14. Wskaźnik poziomu zużycia gazu
 15. Tryb manualny (wgrywany wyłącznie dla lekarzy) - Przepływ gazu do 300 cc/min. - Do 20 tysięcy jednostek gazu w 1 sesji
 16. Tryb kosmetyczny - Przepływ gazu do 300 cc/min. - Do 5 tysięcy jednostek gazu w 1 sesji
 17. Tryb kosmetyczny - Przepływ gazu do 300 cc/min. - Do 5 tysięcy jednostek gazu w 1 sesji
 18. Licznik podanego dwutlenku węgla w 1 sesji
 19. Zastosowanie antybakteryjnych filtrów hydrofobowych
 20. Końcówka ginekologiczna VR (vaginal rejuvenation) - Nie wchodzi w skład podstawowego zestawu.
  Dostępne jako opcja.

Zastosowanie:

 1. Biorewitalizacja skóry;
 2. Cienie pod oczami;
 3. Podwójny podbródek;
 4. Starzenie się skóry i wiotkość;
 5. Rozstępy i blizny;
 6. Lokalne akumulacje tłuszczowe;
 7. Cellulit;
 8. Zwiotczenie skóry ciała (brzuch, ramiona, nogi).

Badania naukowe
Przeprowadzone badania kliniczne wykazały, że iniekcje dwutlenku węgla urządzeniem CARBOXYTHERAPY wpływają na zwiększenie procesów naprawczych, poprzez tworzenie nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja), rozszerzenie istniejących (rewaskularyzacja) oraz aktywację adipocytów (komórek tłuszczowych) w celu uaktywnienia procesów lipolizy. Efektywność redukcji cellulitu sięga 89%, tkanki tłuszczowej 41%, a poprzez aktywację procesów naprawczych i stymulację tworzenia naczyń krwionośnych redukcja blizn i rozstępów osiąga nawet o 76%.
Ponadto w obszarze poddanym zabiegowi dochodzi do znaczącego wzrostu produkcji kolagenu i elastyny (ok 40%), co wraz z aktywacją przepływu naczyniowego i zwiększeniem dopływu tlenu oraz substancji odżywczych, prowadzi do redukcji zmarszczek i regeneracji skóry.
Rozwiązania zastosowanie w urządzeniu CARBOXYTHERAPY wykazują również bardzo wysoką skuteczność w niwelowaniu cieni pod oczami oraz wypadaniu włosów.