Laser Fotona Spectro SP

Pracujemy na urządzeniach opartych na najnowszych technologiach laserowych na świecie, urządzenia te posiadają takie prestiżowe certyfikaty jak FDA oraz podstawowe certyfikat CE oraz certyfikat medyczny.


Dlaczego Laser Fotona?

 • 100 procent bezpieczeństwa zabiegów laserowych
 • bezpieczne protokoły zabiegowe
 • bardzo niskie ryzyko powikłań pozabiegowych
 • maksymalna precyzja
 • dobre efekty widoczne szybko po zabiegu
 • innowacyjne rozwiązania dla kosmetologii

czytaj więcej

Zastosowanie Lasera Fotona Spectro SP

 • Od delikatnego resurfacingu skóry do efektywnych zabiegów odmładzających Laser Er:YAG Fotony osiąga maksimum efektów przy minimalnej głębokości penetracji wiązki laserowej. Spectro SP jest idealnym narzędziem do szybkiej, zimnej ablacji. W trybie XLP (przedłużonego impulsu) zapewnia najgłębsze termalne efekty. Świetnie sobie radzi w usuwaniu blizn trądzikowych. Jest niezwykle precyzyjnym narzędziem chirurgicznym zdolnym do usuwania mikron po mikronie wszelkich zmian skórnych. Największe na świecie plamki zabiegowe, w połączeniu z łatwymi w użyciu głowicami Fotony, czynią Twoje zabiegi jeszcze szybszymi i mniej męczącymi dla Ciebie i pacjenta. Program wygładzania Spectro SP zapewnia głębokie kontrolowane efekty termalne w skórze podczas zabiegów estetycznych.
 • Efektywne usuwanie owłosienia i zamykanie naczyń dla wszystkich rodzajów skóry Laser Nd:YAG Fotony o długich impulsach charakteryzuje się homogeniczną penetracją i niską absorpcją przez chromofory tkanki. Te dwie zalety pozwalają laserowi Nd:YAG sięgać do głębszych struktur bez uszkadzania naskórka, bez względu na typ skóry. System Spectro SP jest doskonałym wyborem dla efektywnego usuwania owłosienia i zabiegów naczyniowych dla wszystkich rodzajów skóry. Skaner Nd:YAG pozwala pracować szybciej i bardziej efektywnie: oszczędzając Twój cenny czas.
 • Dualis SP spełnia potrzeby Twoich klientów System Spectro SP rozszerza możliwości Twojej praktyki i spełnia potrzeby klientów. Pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty kliniczne, cechuje go szybkość i łagodność. Technologia Zmiennego Kwadratowego Impulsu (VSP) Fotony dostosowuje parametry laserowe do zabiegu zapewniając łatwość obsługi na jaką zasługujesz. Kwadratowe impulsy mogą leczyć różne wskazania z nieporównywalną efektywnością, bez przegrzewania sąsiednich tkanek, zapewniając w ten sposób komfort pacjentowi. Dodatkowo, wbudowana technologia kontroli zwrotnej impulsu (EFC) gwarantuje, że energia wyjściowa lasera jest zawsze zgodna z parametrami jakie ustawisz, zapewniając w ten sposób najwyższy poziom bezpieczeństwa i pewności systemu.
 • Współpraca ze skanerem Laser Er:YAG - Wsparcie skanera zapewnia jeszcze większą efektywność i dokładność procedur wykonywanych przy użyciu lasera Er:YAG.

Głowica frakcjonująca
Lasery erbowe Fotony korzystają z fali 2 940 nm dla minimalnie ablacyjnych szybkich zabiegów, które usuwają mikroelementy uszkodzonej tkanki, czego rezultatem jest głęboki efekt termalny. Klasyczne nieablacyjne zabiegi frakcyjne pozostawiają w skórze tysiące mikroelementów składających się z gorących, martwych pozostałości leczonej tkanki. Nadmiar ciepła z tej tkanki zostaje uwięziony w skórze powodując niepotrzebny ból i dyskomfort. Głowica frakcjonująca Fotony natychmiast usuwa gorące pozostałości tkanki ze skóry, zmniejszając ból i przyśpieszając rekonwalescencję. Czyste mikrokanaliki posiadają tę samą strefę oddziaływania cieplnego jak mikrokanaliki po nieablacyjnym zabiegu frakcyjnym, lecz nie powodują irytacji, obrzęku i bólu. Po zabiegu przy pomocy frakcjonującej głowicy Fotony mikrokanaliki zamykają się i leczą o wiele szybciej niż w przypadku klasycznych nieablacyjnych technik frakcyjnych. 

Frakcjonowanie - FRAC3®
Nowa rewolucyjna metoda Fotony Frac3® (frakcjonowanie 3D) tworzy mikrouszkodzenia termiczne głęboko w skórze. Powstałe podrażnienia stymulują w konsekwencji kolagen oraz włókna kolagenowe. W porównaniu do metod klasycznego frakcjonowania ablacyjnego i nieablacyjnego mikrouszkodzenia te powstają o wiele głębiej, zatem efekt jaki osiągniemy będzie mocniejszy. Jest to pierwsza nieablacyjna metoda laserowa do mocnego naciągania skóry. 

Zastosowanie Lasera Fotona Spectro SP

 • Lipoliza laserowa
 • Leczenie nadpotliwości
 • Leczenie żylaków
 • Depilacja laserowa
 • Zamykanie naczyń krwionośnych
 • Odmładzanie skóry
 • Leczenie trądziku i trądziku różowatego
 • Laserowe usuwanie rumienia
 • Laserowe leczenie grzybicy paznokci
 • Leczenie chrapania
 • Laser frakcyjny – peelingi laserowe, resufacing
 • Frakcjonowanie z efektem ablacji “SMOOTH”
 • Usuwanie blizn i blizn potrądzikowych
 • Likwidacja rozstępów
 • Usuwanie przebarwień
 • Usuwanie zmarszczek wokół ust
 • Laserowe usuwanie naczynek
 • Usuwanie hemoroidów

Laser Spectro SP jest największym połączeniem lasera Nd:YAG z Er:YAG-iem. Zapewnia największe spectrum ablacyjnych i nieablacyjnych protokołow zabiegowych jaki ma 1 system laserowy. Laser Nd:YAG Fotony który jest częscią tego lasera, o długich impulsach wyróżnia się się jednolitą penetracją i niską absorpcją przez pochłaniacze tkanki. Te dwie zalety pozwalają laserowi Nd:YAG dotrzeć do głębszych miejsc bez uszkadzania naskórka, bez względu na rodzaj oraz fototyp skóry. 

System laserowy Fotona został wzbogacony o szereg nowoczesnych rozwiązań takich jak EFC (kontrola zwrotna impulsu) – jest to system zapewniający niedostępny dotychczas stopień kontroli nad energią impulsu promienia lasera. Dzięki każdorazowej kalibracji urządzenia laser dostarcza zawsze wiązkę o ściśle zdefiniowanych parametrach, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo i efektywność zabiegu. Kolejną z innowacyjnych w laserach Fotona Spectro SP jest system VSP (zmienny kwadratowy impuls – rozwiązanie chronione patentem) pozwalający na generację impulsu o danych parametrach z pomijalnie krótkim czasem narastania oraz opadania energii impulsu. Dzięki temu zwiększa się efektywność wiązki lasera, równocześnie polepsza się skuteczność i szybkość leczenia w stosunku do innych urządzeń. 

100% bezpieczeństwa w zastosowaniu

 • EFC (kontrola zwrotna impulsu)
  Dzięki temu systemowi unikamy spadku mocy lasera podczas zabiegu, co mogłoby prowadzić do osiągnięcia słabszych, bądź niepełnych efektów. Nie musimy się również obawiać skoków energii, które mogą powodować uszkodzenia tkanek.
 • VSP (zmienny kwadratowy impuls)
  W odróżnieniu od innych systemów, gdzie następuje nagły skok energii, a później powolny spadek, w systemie Fotona Spectro SP rozkład energii impulsu jest równy. Zabezpiecza to nas przed przegrzaniem i poparzeniem tkanek. Przy tym radykalnie poprawia się efektywność i bezpieczeństwo zabiegów

Laser Fotona Spectro SP, dzięki połączeniu dwóch długości fali wiązki lasera: Nd:YAG – 1 064 nm i Er:YAG – 29 40 nm, posiada bardzo szeroki zakres protokołów leczniczych, spośród wszystkich istniejących na rynku w Polsce. Laser neodymowo – Jagowy o długości fali 1 064 nm, to najgłębiej penetrujący promień lasera dostępny na rynku, dzięki temu może niszczyć naczynia o dużej średnicy głęboko schowane pod skórą. Jednocześnie, dzięki homogenicznej penetracji, ma on bardzo szerokie spektrum zastosowania oraz minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanek. Wysoka moc w trybie quasi ciągłego impulsu wynosi 30 Watt. Konkurencja nawet nie zbliża Siudo tego wyniku. Korzystając z fali 2 940 nm, dla minimalnie ablacyjnych szybkich zabiegów , które usuwają mikroelementy uszkodzonej tkanki, czego rezultatem jest głęboki efekt termalny. Klasyczne nieablacyjne zabiegi frakcyjne pozostawiają w skórze tysiące mikroelementów składających się z gorących, martwych pozostałości leczonej tkanki. Nadmiar ciepła z tej tkanki zostaje uwięziony w skórze powodując niepotrzebny ból i dyskomfort. Głowica Fotony natychmiast usuwa gorące pozostałości tkanki ze skóry, zmniejszając ból i przyspieszając rekonwalescencje. Czyste mikrokanaliki posiadaja tę samą strefę oddziaływania cieplnego jak mikrokanaliki po nieablacyjnym zabiegu frakcyjnym, lecz nie powoduja irytacji, obrzęku i bólu. Po zabiegu przy pomocy frakcjonującej głowicy Fotony mikrokanaliki zamykają się i leczą o wiele szybciej niż w przypadku klasycznych nieablacyjnych technik frakcyjnych. Dzięki temu zabiegi wykonywane systemem Fotona Spectro SP są o wiele szybsze i skuteczniejsze. Z tym systemem laserowym można spełnić wszelakie potrzeby pacjentów, osiągając świetne rezultaty kliniczne oraz niespotykaną łagodność.


zwiń