Celem zabiegu jest uzupelnienie objetości twarzy, w przypadku gdy wystepują głebokie zmarszczki oraz zanika tkanka podskórna. Wówczas tworzą się głębokie bruzdy, nastepuje utrata owalu twarzy, obniżenie kącików ust. Zabieg wykonujemy mocno usieciowanym kwasem hialurownowym. Implant jest elastyczny, miękki i ma jednorodną konsystencję identyczną z tkanką pacjenta jest więc niewidoczny i niewyczuwalny.
Przygotowanie do zabiegu
Wykonanie zabiegu poprzedza konsultacja z kosmetologiem, kosmetolog przeprowadza wywiad oraz wyklucza przeciwwskazania do zabiegu,następnie wykonuje oględziny skóry oraz „test lustra”, dokładanie omawia przebieg zabiegu z pacjentem, przedstawia jaki będzie efekt zabiegu
Opis zabiegu
U pacjentów bardziej wrażliwych jest możliwość znieczulenia okolicy poddanej zabiegowi maścią Emla. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego preparatu przez kosmetologa ścisle wg wskazań. Preparat jest podawany jest kaniulą. Po wykonaniu zabiegu kosmetolog wykonuje delikatny masaż w celu rozprowadzenia produktu. Po aplikacji preparatu pacjentowi wykonuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane substancje aktywne są równomiernie rozprowadzane. Masaż pomaga również ograniczyć ewentualne obrzęki, które są skutkami ubocznymi iniekcji.
W miejscu wstrzyknięcia kwasu hialuronowego mogą wystąpić niepożądane reakcje skórne. Choć rzadko, może pojawić się pęcherzyk lub odbarwienie skóry. Znacznie częściej skóra w okolicy zabiegu może być podrażniona, zaczerwieniona i obrzęknięta. Opuchlizna po kwasie hialuronowym to jeden z najczęstszych skutków ubocznych. Kolejną niepożądaną reakcją jest swędzenie, uczucie zimna lub pieczenia. Jeśli organizm jest uczulony na kwas hialuronowy, na całym ciele może pojawić się wysypka. Gdy organizm jest uczulony na kwas hialuronowy, może dojść do poważnych reakcji alergicznych po jego wstrzyknięciu. Okolice twarzy i gardła mogą stać się nabrzmiałe, co w konsekwencji może osłabić funkcje oddechowe, co z kolei może być niebezpieczne dla naszego zdrowia.