Zwiotczenie skóry

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem dotykającym zarówno kobiet, jak i  mężczyzn. Zaobserwowanie pierwszych oznak starzenia się może spowodować obniżenie samopoczucia, dlatego tak wiele osób stara się dbać o  to, aby ich skóra pozostała napięta i  jędrna. W  utrzymaniu takiego stanu niezwykle ważne są kolagen i  elastyna, których produkcja w organizmie spowalnia wraz z  wiekiem. Najbardziej widoczne oznaki zahamowania syntezy tych białek znajdują się na obszarach twarzy ze szczególnie cienką warstwą skóry, tj. w  okolicy oczu czy ust. Na skutek tego można zauważyć kurze łapki czy drobne zagłębienia skórne.


Jednak nie tylko starzenie się może być przyczyną zwiotczałej tkanki. Dzieje się tak też w  przypadku nadmiernej i  szybkiej utraty wagi. Skóra nie jest w stanie odpowiednio szybko zaadaptować się do nowego kształtu ciała i  dlatego obserwuje się jej luźne fałdy.
Aby temu zapobiegać, należy stosować odpowiednią i zdrową dietę, wykorzystywać potencjał dermokosmetyków, a  także sięgać po zabiegi specjalistyczne.


Te ostatnie pomagają także w  sytuacji, gdy zwiotczenie skóry jest już wyraźnie widoczne. W  tej sytuacji proponuje się takie zabiegi, jak mezoterapia igłowa, nici rewitalizujące, RF mikroigłowy, stymulatory tkankowe, karboksyterapia czy lipoliza.